Haber

İngiliz Parlamentosu üyesi Gazze’de ateşkes çağrısında bulundu

İngiltere Parlamentosu Muhafazakar Parti üyesi Paul Bristow, Başbakan Rishi Sunak’a açık mektup göndererek Gazze’de ateşkes çağrısında bulundu. Bristow’un daveti üzerine Bilim, Yenilik ve Teknoloji Bakanlığı’ndaki parlamento özel sekreterliği görevinden alındığı iddia edildi.

İngiltere’deki Muhafazakar Parti Peterborough Milletvekili Paul Bristow, Perşembe günü Başbakan Rishi Sunak’a Gazze’de ateşkes çağrısında bulunan açık bir mektup gönderdi. Bristow’un Gazze’deki ateşkes çağrısı nedeniyle Bilim, Yenilik ve Teknoloji Bakanlığı’ndaki parlamento özel sekreterliği görevinden alındığı iddia edildi.

BRISTOW: SEÇENLERİM İÇİN DAHA KOLAY KONUŞABİLECEĞİM

İşten çıkarılmayla ilgili İngiliz Kamu Televizyonu BBC’ye konuşan Bristow, Sunak’ın kararını anladığını belirterek, “Başbakan’ın kararını tamamen anlıyorum. Sevdiğim bir işi bıraktığım için pişmanım. Ancak artık birçok kişinin merak ettiği bir konuyu açıkça konuşabiliyorum. Seçmenlerimin büyük bir kısmı bunu derinden önemsiyor.” söz konusu. Bristow ayrıca, “Bunu arka sıralarda hükümetin maaş bordrosunun bir parçası olmaktan daha iyi yapabileceğime inanıyorum.”

SEÇMENLER GAZZE’DEKİ DURUMDAN ETKİLENİYOR

Açık mektubunda ateşkes çağrısında bulunan Bristow, Gazze’de yaşananların Peterborough seçmenlerini etkilediğini ve bu davetin hükümet tarafından dikkate alınması gerektiğini belirtti. Sunak, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin ABD, Fransa, İtalya, Almanya ve Kanada ile ortak bir açıklama yayınlayarak İsrail’in kendini savunma hakkına sahip olduğunu duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu