Haber

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, hakemliği bırakan Cüneyt Çakır hakkında konuştu: Avrupa’da onu bir yerlere getirmek, TFF’de de görevlendirmek istiyoruz

Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen ortada Diyarbakır’da özel maçta İskoçya ile karşı karşıya gelecek A Milli Takım’ı takip etmek için Diyarbakır’a hareket eden TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“ANADOLU’DAKİ MAÇLAR DEVAM EDECEK”

Diyarbakır’da ilk kez bir milli maç oynanacağını hatırlatan Büyükekşi, “Anadolu’da maç yapmaya devam edeceğiz. Devletimizin yaptığı 40 stadyum var. Vatandaşlarıma milli maç tadını tattırmak ve statlarımızı en güzel şekilde değerlendirmek için maç yapmayı düşünüyoruz” dedi.

“ÇEKYA MAÇI VEDA OLACAK”

Cüneyt Çakır’ın Gaziantep’te Çekya ile yapılacak maçta veda edeceğini belirten Büyükekşi, “5 dakika maç yönetecek ve jübilesini yapacak. Ona plaket vereceğiz. Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu en başarılı hakemlerden bir tanesi. 600’dan fazla maç yönetti. Avrupa’da onu bir yerlere getirmek için efor göstereceğiz. Cüneyt hoca ile konuşacağız ve olursa federasyonda vazife verebiliriz” diye konuştu.

“HAKEMLERİMİZE JÜBİLE MAÇI YAPTIRACAĞIZ”

İlk defa bir hakeme jübile yapılacağını ifade eden Başkan Büyükekşi, “Bundan sonra öbür hakemlerimiz için jübile maçları yapacağız. Onlara bedel veriyoruz. Hakemlerimizi daha bedelli hale getirmek istiyoruz. Her maçtan sonra hakemlerin konuşulmasını istemiyoruz. Hakemlerin konuşulduğu değil futbolun hoşluklarının konuşulduğu bir sistem getirmek istiyoruz. Zira futbol göze hitap eden bir oyundur. Hakemlerin değil; futbolun, gollerin, taktiklerin konuşulduğu bir oyun sistemi olsun istiyoruz. Bu halde bir hareket yapıyoruz” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu