Ekonomi

Samsunlu üreticiye destek

SAMSUN (İGFA) – Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Bağ Fidancılığının Geliştirilmesi Projesi kapsamında Vezirköprü ilçesinde tarımla uğraşan çiftçilere 1650 adet asma fidanı dağıtıldı. Tarım Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Ali Korkmaz ve teknik ekibi, Vezirköprü İlçe Belediyesi Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, meclis üyeleri ve üreticiler katıldı.

Törende konuşan Vezirköprü İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, “Samsun tarımına ivme kazandıracak çalışmalara daha çok ihtiyacımız var. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanımıza Vezirköprü’müzde tarımın gelişmesi ve çeşitlendirilmesine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederiz. ilçesi başta olmak üzere Samsun tarımında yapacağımız birçok çalışmaya katkılarından dolayı Mustafa Demir’e çok teşekkür ederiz.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tarım kenti Samsun’da sadece son 3 yılda 11 bin 456 fidan, fidan ve tohuma destek verildiğini hatırlatarak, “Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman çiftçimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Tarım politikamızla Türkiye’ye örnek teşkil edeceğiz.” Yardımcı olacak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Samsun’da verilen destek Türkiye’nin hiçbir yerinde verilmiyor. En üst düzeyde destek Samsun’da veriliyor” dedi.

Vezirköprü’de üretimi çok eskilere dayanan asmanın değerli bir bitkisel üretim olduğunu söyleyen Önder Demir, “Türkiye’nin birçok bölgesinde asma yetiştiriciliği yapıldığı için üreticilerimiz için ekonomik bir gelir kaynağı. Bitkisel üretimi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu