Ekonomi

Önce Deutsche, şimdi BNP Paribas: TL tahvile ilgi artıyor

BNP Paribas’a göre Türk lirası cinsinden tahviller şu anda “cazip değer” sunuyor.

BNP Paribas Gelişen Piyasalar Baş Stratejisti Burak Başkurt imzalı kurumsal raporda, “Ancak kısa vadeli TL tahvillerde daha fazla düzeltmeye ihtiyaç olduğu” belirtildi.

Raporda, kurumun model portföydeki TL ve TL tahvil tavsiyesinin ‘nötr’ olduğu belirtilirken, düzeltmenin sona ermesinin ardından kısa vadeli tahvillerin de cazip hale geleceği öngörülüyor.

BNP Paribas’dan önce Deutsche Bank da TL tahvillere ilişkin olumlu görüş bildirdi.

Deutsche Bank analistlerine göre bu yıl gelişmekte olan ülkelerde en kötü performansı sergileyen Türk lirası cinsi tahviller, 2024 yılında da en iyi performansı gösteren tahviller olacak.

Bankanın Christian Wietoska liderliğindeki stratejistleri şunları söyledi: “Yapısal olarak satın almaya geçmek için henüz birkaç ay erken. “Yerel tahvillerin 200-400 baz puan daha yeniden fiyatlanması gerektiğine, ancak o zaman yapısal değer sunacağına inanıyoruz” dedi.

Böylece Deutsche Bank, siyasi istikrarsızlık ve hükümetin para politikasına müdahalesi nedeniyle son yıllarda milyarlarca dolarlık çıkış görülen varlık sınıfında bir toparlanma öngören JP Morgan ve bir dizi büyük yatırımcıya katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu