Haber

DEVA’dan Ekmen: Meral Hanım yarınki toplantıya katılırsa süreç devam edecek.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, yarın Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Millet İttifakı toplantısı hakkında konuştu.

Medyascope’tan Ali Macit’in haberine göreEkmen, “İttifakımızın kapısı yarın saat 14.00’e kadar İYİ Parti’ye açık.”

DEVA Partisi’nin CHP ile “vekalet pazarlığı” yaptığı iddiasının asılsız olduğunu söyleyen Ekmen, “iftira” tabirini kullandı. “Kesinlikle DEVA Partisi’nin ne CHP’yle ne de işbirliği komisyonu dışında herhangi bir partiyle tek bir meclis talebi ve pazarlığı olmamıştır. Bu iddiaları kesin ve net bir şekilde reddediyoruz. Bu iftirayı milletin vicdanına bırakıyoruz” dedi. masa. Kalan partiler devam etti ama İYİ Parti’nin de burada önemli bir yeri vardı. Üzüntümüzü ifade etmek istiyorum” dedi.

ADAY AÇIKLAMASI

Yarınki görüşmeyle ilgili konuşan Ekmen, 2 Mart’taki görüşmede aday konusunun detaylı bir şekilde ele alınmadığını belirterek, şunları söyledi: “Yarın adayın açıklanması bekleniyor ama kesin bir şey söyleyemem. Bir önceki toplantıda aday uzun uzadıya tartışılmadı. Giriş konuşması krize dönüştü. Dün (4 Mart) kısmen konuşulduğunu biliyoruz ama detaylı ve son görüşme yarın olacak.”

‘BU CÜMLE BAŞLIĞI EDİTÖRÜN TERCİHİNE KOYMAK YANLIŞ DEĞİL’

Ekmen’in açıklamalarına İYİ Parti’den Ümit Özlale’den tepki geldi. Özlale Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Güven kapıya saat vermekle değil, kapıya ses vermekle kurulur. Siz bu ucube sistemin kabulü için referandum üzerinde çalışırken @herkesicinCHP ve @iyiparti temellerini atıyordu. Millet İttifakı.”

Özlale’ye yanıt veren Ekmen, “Ümit Bey’i ben de aradım. Muhabir arkadaşımızın not alarak yazdığı haberdeki bu cümleyi, Editörün tercihi ile bu cümlenin başlığa konulması doğru olmamış. Soru şuydu. İYİ Parti’nin masaya dönmesi ihtimalini dile getirdim ve ‘Meral Hanım yarın toplantıya katılırsa süreç devam edecek’ dedim. (HABER MERKEZİ)

goksunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu