Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MGK toplantısında komutanlara hediye verirken, Bakan Fidan’a da madalya takdim etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına son kez katılan komutanlara ikramda bulunurken, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a Milli İstihbarat Teşkilatı’ndaki (MİT) görevlerinden dolayı “Devlet Üstün Hizmet Madalyası” takdim etti. ).

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki MGK, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, son MGK toplantısına katılan ve 30 Ağustos’ta emekli olacak Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve MGK Genel Sekreter Yardımcısı Tuğgeneral Alper Eser’e saat ve çiniler hediye etti. Avsever yaptığı konuşmada 1971 yılında askere başladığını belirterek, bir askerin ulaşabileceği en yüksek mertebeye ulaştığını ve bu meclisle birlikte emekliye ayrıldığını belirterek Erdoğan’a teşekkür etti. Konuşması sırasında duygulanan Avsever’i kucaklayan Erdoğan, “O duygulandı, biz de duygulandık. Teşekkürler” dedi.

Orgeneral Atilla Gülan ise Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) 47 yıl görev yaptığını ve Avsever’in kendisinden daha fazla hizmeti olduğunu belirterek, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki görevinden ayrılmanın onur ve gururunu yaşadığını sözlerine ekledi. en yüksek seviye. Gülan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteği için teşekkür etti.

Bakan Fidan’a ‘Devlet Üstün Hizmet Madalyası’

Komutanlara ikramda bulunulmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a MİT’teki 13 yıllık hizmetinden dolayı “Devlet Üstün Hizmet Madalyası” takdim etti. Bakan Fidan, “Bu madalyayı Libya, Karabağ, Suriye ve Irak’ta şehit olan arkadaşlarım adına yanımda görev yaparken verdiğiniz emirleri yerine getirmek için alıyorum” derken, Erdoğan da “Rabbim mekanlarını cennet eylesin” duasında bulundu. cennet”. . – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu