Yaşam

Cami fotoğrafı gündem oldu: Eda Taşpınar hakkında takipsizlik kararı

Camide çektiği moda fotoğrafı nedeniyle gündeme gelen modacı Eda Taşpınar hakkında başlatılan soruşturmada Cumhuriyet Başsavcılığı, Taşpınar’ın “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” hatasından dolayı kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. ve düşmanlık veya aşağılama” hukuki unsurları yoktu.

Taşpınar, İstanbul Sultanahmet’te bir otelin sitesinde bulunan tarihi caminin içinde fotoğraf çekerek bu meydanı sosyal medyada paylaştı. Yansımalar üzerine Taşpınar, konuşmaya konu olan fotoğraf çerçevesini sildi.

EDA TAŞPINAR İTİRAZI

Olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Taşpınar hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya hakaret” suçundan re’sen soruşturma başlattı. Taşpınar’la ilgili şikayetler tek belgede birleştirildi. Soruşturma kapsamında konuşan modacı, şunları söyledi:

“İbadet yeri olduğunu düşünmemiştim. Fotoğrafımı çeken arkadaşlar da bu konuda beni uyarmadılar. Bu duruma gerçekten üzüldüm. Özür dilerim.”

TAKİP ETMEME KARARI

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre, Cumhuriyet Başsavcılığı, Taşpınar hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Cumhuriyet Başsavcılığı kararında, “Şüphelinin savunması ve somut olay, kanun ve gerekçesi ile birlikte değerlendirildiğinde, ‘halkı tahrik ve tahrik’ suçunun hukuki unsurları tespit edilmiştir. kin ve düşmanlık veya aşağılama’ somut olayda meydana gelmemiştir.” Taşpınar hakkında takipsizlik kararı verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu